Chemické reaktory

Chemický reaktor je zařízení v němž probíhají řízené chemické reakce. Tyto reakce lze v řadě případů výrazně urychlit, pokud jsou prováděny za vysokého tlaku v tzv. tlakových reaktorech.

Využití chemických reaktorů:

Hledáte chemický reaktor?

Potřebujete poradit s výběrem vhodného chemického reaktoru? Poskytneme Vám bezplatnou konzultaci. Jsme oficiální zástupci výrobce Büchi Glas Uster v ČR.

Kontaktovat Donau Lab

Dělení vsádkových chemických reaktorů

Nízkotlaké chemické reaktory

Skleněné reaktory jsou vhodné pro reakce probíhající za atmosferického tlaku, jejich předností je možnost pozorování reakce a nižší cena oproti smaltovaným reaktorům.

Buchi skleněný reaktor MidiPilot.

Smaltované reaktory lépe tepelně izolují, proto se více hodí pro reakce probíhající za nízkých nebo vysokých teplot. Smaltované reaktory se rovněž hodí pro větší objemy reakcí.

Thaletec smaltovaný reaktor.

Vyskotlaké chemické reaktory

Kovové tlakové nádoby umožňují odolat nejvyšším tlakům, jsou tedy vhodné pro reakce o tlacích v řádech vyšších stovek bar.

Buchi střední tlakový reaktor. Objemy od 0.25 do 20 litrů.

Inertní reaktory zabraňují styku procesních médií (chemikálií, např. kyselin) s jakoukoli kovovou částí reaktoru. Ocelová nádoba reaktoru bývá potažena sklem nebo keramikou. Smaltované inertní reaktory odolají tlaku až 60 bar.

Buchi střední tlakový reaktor smaltovaný.

DONAU LAB v ČR a SR oficiálně zastupuje tyto značky:

Nezávazná konzultace

Ozveme se Vám zpátky a poradíme Vám s Vaší aplikací. Konzultace je zdarma. Jsme v Česku i na Slovensku.