Karl Fischer titrace

Karl Fischer titrace je klasická titrační metoda, která používá coulometrickou nebo objemovou (volumetrickou) titrace ke stanovení zbytkového obsahu vody ve vzorku pomocí jódu. Metoda je pojmenována německém chemikovi, který ji roku 1935 publikoval ve vědeckém časopise Angewandte Chemie. Dnes jde tuto metodu titrace přístrojove automatizovat.

Metoda objemové titrace:

Je založena na rozpuštění vzorky v rozpouštědle na bázi alkoholu a následné reakci s činidlem Karl Fischera (jód, oxid siřičitý, báze). Obsah vlhkosti vzorku se stanoví z objemu spotřebovaného činidla Karl Fischera. Tato metoda umožňuje určit obsah vlhkosti od 10% do 100% ppm.

Metoda coulometrické titrace:

Je založena na rozpuštění vzorky v rozpouštědle (alkohol, oxid siřičitý, báze, ionty jodu) a následné změny iontů jodu na elektroneutrální jod elektrolytickou oxidací. Obsah vlhkosti ve vzorku je stanoven z množství náboje (coulomb) požadovaném při elektrolytické oxidaci. Úroveň citlivosti této metody je extrémně vysoká a lze měřit stopové množství vlhkosti od 1μg do 50mg. Při použití spolu s výparníkem lze měřit i obsah vlhkosti různých pevných vzorku.

Hledáte Karl Fischer titrátor?

Potřebujete poradit s výběrem vhodného titrátoru. Poskytneme Vám bezplatnou konzultaci. Jsme oficiální zástupci výrobce KEM v ČR.

Kontaktovat Donau Lab

Přístroje pro Karl Fischer titraci

Základní model Karl Fischer titrátoru od Kyoto Electronics.

Základní Karl Fischer titrátor

Model MKV-710B je dostupný ve variantě pro volumetrickou a koulometrickou titraci.

Střední a nejvyšší model Karl Fischer titrátoru od Kyoto Electronics.

Střední a nejvyšší model Karl Fischer titrátoru

Modely MKV-710S a MKV-710M, k dispozici ve variantách pro volumetrickou a koulometrickou titraci.

Hybridní Karl Fischer titrátoru od Kyoto Electronics.

Hybridní Karl Fischer titrátor

Model MKH-700 umí provádět volumetrickou i koulometrickou metodu titrace. Při měření elektrolytického faktoru nevyžaduje čistou vodu pro stanovení faktoru.

DONAU LAB v ČR a SR oficiálně zastupuje tyto značky:

Nezávazná konzultace

Ozveme se Vám zpátky a poradíme Vám s Vaší aplikací. Konzultace je zdarma. Jsme v Česku i na Slovensku.