Potenciometrická titrace

Při potenciometrické titraci se určuje bod ekvivalence měřením závislosti elektrochemického potenciálu titrované látky na množství titračního činidla v jejím roztoku.

Bod ekvivalence se nacházi v inflexním bodu závislosti potenciálu na množství přidaného činidla. Elektrochemický potenciál se měří za pomoci dvou elektrod: měrné a referenční. Potenciál referenční elektrody se v průběhu titrace nesmí měnit, tato elektroda proto obvykle bývá kamelová, argent-chloridová nebo merkurosulfátová.

V praktickém použití je titrace zcela automatizována a titrační přístroje jsou schopny plynule měřit změnu elektrochemického potenciálu v průběhu celé titrace. Bod ekvivalence je vyhodnocen ze záznamu titrační křivky pomocí software.

Protože potenciometrickou titrací jde měřit pouze koncentrace látek, u kterých dochází k acidobazické, oxidačně-redukční nebo srážecí reakci s titračním činidlem, moderní pontenciometrické titrační přístroje také nabízí titraci fotometrickou, polarizační a vodivostní (konduktometrickou).

Hledáte potenciometrický titrátor?

Potřebujete poradit s výběrem vhodného titrátoru. Poskytneme Vám bezplatnou konzultaci. Jsme oficiální zástupci výrobce KEM v ČR.

Kontaktovat Donau Lab

Přístroje pro potenciometrickou titraci

Základní model automatického potenciometrického titrátoru AT-710B.

Automatický potenciometrický titrátor - základní

Model AT-710B s kapacitou až 50 vzorků. Možnost spojení s PC, tiskárnou i elektronickými vahami.

Střední a nejvyšší model automatického potenciometrického titrátoru Kyoto Electronics.

Automatický potenciometrický titrátor - střední a nejvyšší

Modely AT-710S a AT-710M disponují oproti základnímu modelu barevným dotykovým displayem, kapacitou 500 vzorků a jsou schopny řídit až 10 byret.

Řídící jednotka nejvyššího modelu může ovládat až 4 titrátory paralelně.

Paralelní podavač vzorků pro titrátory od Kyoto Electronics.

Paralelní podavač vzorků

Kompatibilní se všemi modely automatických potenciometrických titrátorů. Dostupné varianty jsou CHA-700 s 6 / 11 pozicemi pro vzorky a CHA-600 s 12 / 18 pozicemi.

DONAU LAB v ČR a SR oficiálně zastupuje tyto značky:

Nezávazná konzultace

Ozveme se Vám zpátky a poradíme Vám s Vaší aplikací. Konzultace je zdarma. Jsme v Česku i na Slovensku.